Zoeken
Sluit dit zoekvak.

Nederlandse directies geïnspireerd door Talentenschool Turnhout

De werking van Talentenschool Turnhout zal wellicht model staan voor verschillende Nederlandse scholen. Een delegatie van Nederlandse schooldirecteurs was enorm onder de indruk na een werkbezoek in Turnhout.

Talentenschool Turnhout, onderdeel van Scholengroep Kempen, bestaat uit vier verschillende scholen verdeeld over Campus Boomgaard en Campus Zenit. Een delegatie van schoolleiders uit Nederland zakte naar Turnhout af om de werking te leren kennen. De Nederlanders waren nadien vol lof over de manier waarop talenten van jongeren er gestimuleerd worden. “Opvallende zaken vanuit Nederlands perspectief, zijn de kleine klassen waarin leerlingen zelfstandig samenwerken, de modern uitgeruste werkplaatsen voor de toekomstige vaklui, èn de toekomstgerichte omgang met digitale onderwijsmiddelen”, zegt directeur Saskia Michielsen.

Onder meer de directie van scholengroep OSG Schoonoord in Zeist bij Utrecht wil in de toekomst de werkwijze van Talentenschool Turnhout hanteren. “We zien hier dat het onderwijs minder methodegebonden is en meer ruimte geeft aan vakmanschap. Dat is voor ons zeer inspirerend. Ook de vroege samenwerking met de basisscholen door middel van proeftuinen nemen wij graag mee om te bekijken hoe wij dat op onze scholen vorm kunnen geven”, klinkt het.

Anderzijds is ook Talentenschool Turnhout geïnteresseerd in de manier waarop het onderwijs in Nederland wordt georganiseerd. Een tegenbezoek staat al gepland.

Andere nieuwsitems

Buitenlandse stages en uitstappen

Het einde van het schooljaar betekent vaak ook een drukke periode met meerdaagse reizen, buitenlandse stages en uitstappen. Hier enkele sfeerbeelden van onze Italiëreis, Parijsreis,

Sjors wint Vlaamse Houtproef

Met trots melden we dat Sjors Branten, leerling van onze school, de Vlaamse Houtproef (finaliteit arbeid) heeft gewonnen! Samen met Arne Leys werd hij uitgeroepen

Latijn@Talentenschool

Sinds dit schooljaar werkt onze school met een nieuwe digitale methode voor Klassieke talen in het 1ste jaar. Mevr. Van Schaeren, leerkracht Latijn op onze