‘Ik houd ervan om mensen te bedienen, gezellige babbeltjes te doen en hen te adviseren.’

Aan Sinterklaas vroeg ze meestal een keukentje of een koksmuts.
En het liefste wat ze als kind deed, was haar mama in de keuken helpen.
Logisch dus dat Zitta Druyts in een horecarichting is terechtgekomen.

Toch koos ze aanvankelijk voor een TSO-richting in een andere school, maar al snel voelde ze dat dat niet klopte.

‘Je moet uiteindelijk toch altijd je hart volgen, hé’ begint Zitta. ‘En mijn hart ligt in de horeca. Dat is overduidelijk.’

Zitta is 18 jaar en zit in het 7de jaar Banketaannemer-traiteur. Tijdens het weekend doet ze al wat ze vanaf volgend jaar altijd zal doen: in de brasserie van haar moeder werken.

‘Ik houd ervan om mensen te bedienen, gezellige babbeltjes te doen en hen te adviseren.’ vertelt Zitta vastberaden. ‘Vroeger dacht ik altijd dat ik kok wilde worden, maar dat is niet zo. Van het contact met de klanten word ik het blijst’. zegt ze.

Ze vertrouwt me toe dat ze zelf wel een viesneus is. Dat er best wel wat dingen zijn die ze niet lust. Vlees bijvoorbeeld, maar ook pikant voedsel en alcohol. Dat lijkt me niet erg handig als je in de horeca werkt, maar Zitta vindt dat zelf geen belemmering bij het uitoefenen van haar vak. Als klanten haar om advies vragen over een vleesgerecht, zal ze eerlijk zeggen dat ze het zelf niet eet.

Zitta is op de Talentenschool terechtgekomen via Joppe Van Baelen. Hij volgde hier ook de hotelopleiding en baat nu een succesvol eigen restaurant uit.

‘Ik ben blij met mijn keuze’, zegt Zitta. ‘Het grootste voordeel van deze richting vind ik de kleine klasgroepen. Zo blijf je bij de les en moet je wel uit je kot komen. Niet altijd even leuk, maar wel de beste manier om zoveel mogelijk te leren.’

En dat is wat ze wil. Om aan het eind van dit schooljaar met haar diploma op zak de wereld in te gaan.

Andere nieuwsitems

Campus Zenit

1A breidt uit naar campus Zenit in schooljaar 2025-2026

Goed nieuws! Vanaf september 2025 verwelkomt Campus Zenit ook leerlingen in het eerste jaar van de A-stroom met een passie voor STEM of Design &

Sion Embrechts haalt gouden medaille op internationale wedstrijd!

Hotelschool Turnhout nam afgelopen week samen met verschillende andere Vlaamse scholen deel aan de Europese AEHT-conferentie in Riga, Letland. Tijdens deze conferentie nemen studenten van

Lien De Busser, nieuwe directeur

Een nieuw schooljaar betekent voor onze school ook een nieuwe directeur. Gisteren verwelkomden we mevr. De Busser als kersverse directeur. Samen met mr. De Ceuster

Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt. Lees er meer over in ons privacybeleid.