Zoeken
Sluit dit zoekvak.

Een advies van Sophia aan de toekomstige eerstejaars: ‘Je hoeft niet zenuwachtig te zijn! Het is hier heel fijn en je kan gewoon jezelf zijn!’

Als ik Sophia (leerling 1 Cognosco Latijn) in één woord zou moeten omschrijven, zou dat zeker met ‘vrolijk’ zijn. We hebben elkaar het afgelopen schooljaar 5 keer ontmoet en steeds nam ze met dezelfde opgewektheid plaats achter de microfoon.

‘Ik word gewoon ook vrolijk van deze school’, begint ze. ‘Echt, er zijn maar weinig dagen geweest dat ik niet graag kwam. En als je je ergens goed voelt, gaat het gewoon ook goed.’, voegt ze eraan toe.

18 juni start Sophia met haar examens, maar bang is ze niet. Tot nu toe had ze schitterende resultaten en daar wil ze nog even mee doorgaan. Benieuwd of ze tussen al die schoolse bedrijvigheid ook nog tijd had om haar boek af te werken.

‘Ja, zeker! Dat heeft niet stilgelegen. Intussen heb ik alle tekeningen afgewerkt, mijn tante heeft de teksten gecorrigeerd en we zijn aan het wachten op een paar offertes om het ook echt digitaal te laten drukken.’, glundert ze.

Als ik haar vraag wat haar beste herinnering is aan het (bijna) afgelopen schooljaar, antwoordt ze zonder te twijfelen: ‘Samenzijn met mijn nieuwe vriendinnen tijdens de speeltijd!’

Ons gesprekje werd het kortste van het afgelopen schooljaar. En allicht zat die kostbare speeltijd daar voor iets tussen…

Andere nieuwsitems

Buitenlandse stages en uitstappen

Het einde van het schooljaar betekent vaak ook een drukke periode met meerdaagse reizen, buitenlandse stages en uitstappen. Hier enkele sfeerbeelden van onze Italiëreis, Parijsreis,

Sjors wint Vlaamse Houtproef

Met trots melden we dat Sjors Branten, leerling van onze school, de Vlaamse Houtproef (finaliteit arbeid) heeft gewonnen! Samen met Arne Leys werd hij uitgeroepen

Latijn@Talentenschool

Sinds dit schooljaar werkt onze school met een nieuwe digitale methode voor Klassieke talen in het 1ste jaar. Mevr. Van Schaeren, leerkracht Latijn op onze