Search
Close this search box.

Leerlingen Talentenschool ruimen zwerfvuil aan Campus Boomgaard

Op campus Boomgaard werd dit schooljaar een pop-upteam met een vertegenwoordiging van personeelsleden in het leven geroepen om samen met leerlingen en ouders te werken aan een milieuvriendelijke en duurzame leer- en leefomgeving.

“Vanaf dit schooljaar is onze school een erkende MOS-school. We voorzien op de speelplaatsen afvalbakken voor gescheiden afvalophaling, bouwen een recyclagepark op de school en zetten in op sensibilisering bij zowel leerlingen, leerkrachten als ouders”, zegt Wesley Wouters, directeur. “Verder organiseren we tijdens onze themadagen activiteiten om leerlingen bewust te maken van de afvalproblematiek en informeren we hen over hoe ze duurzame keuzes kunnen maken.”

Op donderdagmiddag trekken leerlingen en leerkrachten hun werkkleding aan. Gewapend met fluohesjes, prikkers, handschoenen en vuilniszakken trekken ze de buurt rond om mee te helpen deze proper te houden. Campus Boomgaard zet zo, naast de reeds bestaande initiatieven (zoals onze ‘actie propere school’ waarbij leerlingen dagelijks afval ruimen op de speelplaats),  een volgende stap in de richting van een duurzame school en sensibiliseert op deze manier leerlingen verder voor het sorteren van afval, voor het voorkomen van sluikstorten en wil tegelijk meewerken aan een propere schoolbuurt.

“Donderdag 5 december geven we de officiële aftrap door tijdens de middagpauze zwerfvuil in en rond de school te ruimen”, zegt George Van der Veken, leerkracht hotel en trekkende kracht achter het pop-upteam MOS. “We deden de voorbije weken een warme oproep om deel te nemen aan onze eerste zwerfvuilactie. Zowel leerlingen als leerkrachten verzamelen om in de schoolbuurt afval te ruimen.”

Andere nieuwsitems

Buitenlandse stages en uitstappen

Het einde van het schooljaar betekent vaak ook een drukke periode met meerdaagse reizen, buitenlandse stages en uitstappen. Hier enkele sfeerbeelden van onze Italiëreis, Parijsreis,

Sjors wint Vlaamse Houtproef

Met trots melden we dat Sjors Branten, leerling van onze school, de Vlaamse Houtproef (finaliteit arbeid) heeft gewonnen! Samen met Arne Leys werd hij uitgeroepen

Latijn@Talentenschool

Sinds dit schooljaar werkt onze school met een nieuwe digitale methode voor Klassieke talen in het 1ste jaar. Mevr. Van Schaeren, leerkracht Latijn op onze